تبلیغات
اقاقی - sms یا منبع درآمد؟؟؟

اقاقی

sms یا منبع درآمد؟؟؟ :[مطالب باحال , ]


                   امان از این sms

هیچ به این مسابقات و مکاتبات sms که جدیدا” بدجوری در برنامه‌های تلویزیونی باب شده دقت کرده‌اید؟ این کار به نفع هرکسی که نباشه حداقل کلی سود و فایده برای مخابرات عزیزمون به همراه داره. و اون هم اینه که کلی پول مفت رو می‌ریزه توی جیب ایشون. از کجا؟ عرض می‌کنم…

همین برنامه نود هفته ی پیش مسابقه sms داشت که البته مدتهاست هر هفته این مسابقه رو برگزار می‌کنه! در پایان برنامه اعلام شد که به طور تقریبی دویست و یازده هزار نفر در مسابقه شرکت کرده‌اند. خب حالا یه حساب سرانگشتی کوچیک انجام می‌دیم؛ اگر هزینه هر sms رو شانزده تومان بگیریم (که تازه برای مشترکین تالیا هفده تومان هست) داریم:

3376000 =16×211000

یعنی فقط همین دیشب و سر یک مسابقه خیلی خیلی معمولی سه میلیون و سیصد و هفتاد و شش هزارتومان رفت تو کیسه مخابرات عزیز! اگر فرض کنیم هر ماه چهار بار برنامه نود این مسابقه رو برگزار کند داریم:

13504000 =4×3376000

یعنی در یک ماه و فقط از طریق برنامه نود سیزده میلیون و پانصد و چهار هزار تومان گیر آقایان می‌آد. (ضمنا” تعداد شرکت کنندگان در هر هفته ، تقریبا” همین حدود و یا حتی بیشتر است).

خب حساب کنید ما الان در صداوسیما چندتا برنامه اینجوری داریم؟ و در ماه، مخابرات چه درآمدی فقط از طریق همین sms های الکی برنامه های تلویزیونی به جیب می‌زند؟ بعضی وقتها مخ اینها هم بد کار نمی‌کند…

نوشته شده در چهارشنبه 5 بهمن 1384 و 11:01 ق.ظ توسط بهاره

ویرایش شده در - و -